Прокурори Франківської окружної прокуратури міста Львова скерували до суду обвинувальний акт щодо трьох лікарів міжрайонної МСЕК. Їх обвинувачують у схемі оформлення фіктивних документів про встановлення інвалідності військовозобов’язаним.

За даними слідства, у 2022 році члени комісії оформлювали військовозобов’язаним документи про встановлення третьої групи інвалідності без фактичного медичного огляду. Лікарі, як стверджують правоохоронці, складали та підписували акти огляду на підставі підроблених медичних документів, а самі особи під час засідань комісії не були присутні.
На підставі цих рішень третю групу інвалідності, за інформацією прокуратури, неправомірно встановили 56 особам. Із них 55 отримали відповідний статус у період з квітня по серпень 2022 року. Надалі 36 військовозобов’язаних виїхали за кордон і не повернулися в Україну.
Усім трьом фігурантам інкримінують сприяння незаконному переправленню осіб через державний кордон України, а також складання і видачу службовою особою завідомо неправдивого офіційного документа, вчинених групою осіб. Йдеться про ч. 3 ст. 332 та ч. 1 ст. 28 — ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України.
Досудове розслідування здійснювали слідчі відділу поліції №2 Львівського районного управління поліції №2 ГУНП у Львівській області за матеріалами Управління СБУ у Львівській області.
Джерело: Офіс Генерального прокурора
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
