Перед судом постануть четверо учасників групи, яких обвинувачують у заволодінні понад 15 млн грн під час закупівлі ремонтно-будівельних матеріалів для АТ «Укрзалізниця».

За даними слідства, у 2022 році організатор схеми через підконтрольних службовців філії «Центр забезпечення виробництва» Укрзалізниці забезпечував перемогу заздалегідь узгоджених товариств у тендерах на закупівлю фарб і лінолеуму.
Як, за версією слідства, діяла схема
Слідство встановило, що якщо в закупівлі брали участь «неузгоджені» компанії або вони пропонували нижчу ціну, тендер скасовували.
Надалі фактичні власники та представники товариств у змові з організатором укладали з Укрзалізницею договори на постачання продукції за завищеною вартістю.
Яка сума збитків
За версією правоохоронців, унаслідок реалізації схеми у період із вересня 2022 року до квітня 2023 року Укрзалізниця зазнала збитків на суму понад 15 млн грн.
Слідство вважає, що цими коштами учасники схеми заволоділи та розпорядилися на власний розсуд.
Що ще встановили правоохоронці
Оборудку викрили у червні 2025 року, а вже у вересні досудове розслідування у справі завершили.
Крім того, за даними слідства, у лютому–квітні 2023 року ті самі особи намагалися аналогічним способом заволодіти коштами на закупівлі фарб, однак цьому, як стверджують правоохоронці, завадило розслідування НАБУ і САП.
Джерело: Національне антикорупційне бюро України
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
