НАБУ і САП завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо корупції під час закупівлі безпілотників і засобів радіоелектронної боротьби. Матеріали справи відкрили стороні захисту для ознайомлення. За даними слідства, у 2025 році організована група системно заволодівала бюджетними коштами, які органи місцевого самоврядування спрямовували на потреби сил оборони.

Серед підозрюваних у справі — колишній голова Луганської ОДА, народний депутат України, начальник міської військової адміністрації, командир військової частини Нацгвардії, фактичний бенефіціар і директорка підприємства-виробника БПЛА, депутат Запорізької обласної ради та колишній військовослужбовець ЗСУ.
За версією слідства, одним із епізодів було одержання хабаря народним депутатом і колишнім військовослужбовцем у розмірі до 30% від суми контракту за вплив на укладення договорів щодо закупівлі FPV-дронів. Окремо слідство встановило закупівлю FPV-дронів для військової частини Нацгвардії на майже 10 млн грн із завищенням ціни більш ніж на 3 млн грн, а також закупівлю засобів РЕБ за завищеними цінами.
Крім того, слідство вважає, що до схеми було залучено механізм фіктивного працевлаштування щонайменше 15 військовозобов’язаних. За даними НАБУ, за такі “послуги” брали від 5 до 12 тисяч доларів. Також у справі фігурують епізоди щодо незаконного збагачення колишнього голови Луганської ОДА на понад 62 млн грн та внесення недостовірних відомостей до декларації за 2020–2025 роки.
Раніше, у серпні 2025 року, НАБУ і САП уже повідомляли про підозри шістьом учасникам цієї організованої групи. Тоді антикорупційні органи зазначали, що схема діяла у 2024–2025 роках і була пов’язана із закупівлями для сил оборони за завідомо завищеними цінами.
Джерело: Національне антикорупційне бюро України
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
