Господарський суд Тернопільської області стягнув майже півмільйона гривень збитків за порушення природоохоронного законодавства

Теребовлянська окружна прокуратура подала позов до органу місцевого самоврядування з вимогою відшкодувати збитки, завдані порушенням вимог природоохоронного законодавства. Позов стосується недотримання селищною радою законодавчих зобов’язань щодо належного функціонування сміттєзвалищ, упорядкування та утилізації побутових відходів.

Після детального аналізу обставин справи Господарський суд Тернопільської області погодився з доводами прокуратури. Суд встановив, що відповідач, як власник земельних ділянок, був усвідомлений щодо проблем із засміченням та забрудненням, проте протягом тривалого часу не вжив жодних заходів для належного поводження з відходами та притягнення до відповідальності осіб, винних у порушеннях законодавства. Матеріали перевірок та прийняті рішення підтвердили факти порушення вимог природоохоронного законодавства, які відповідач не оскаржив.

У результаті суд задовольнив позовні вимоги та стягнув з відповідача на користь держави збитки у розмірі 484254,25 грн.

Повний текст рішення суду від 06.03.2025 у справі № 921/235/24

Джерело: Господарський суд Тернопільської області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *