Офіс Генерального прокурора повідомив про підозру 14 митрополитам Російської православної церкви у пособництві посяганню на територіальну цілісність і недоторканність України, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 КК України).

За даними слідства, упродовж 2022–2024 років підозрювані, перебуваючи в складі священного синоду РПЦ, сприяли реалізації політики РФ щодо поглинання українських церков на тимчасово окупованих територіях.
Зокрема, у Запорізькій, Луганській, Донецькій, Херсонській областях та АР Крим вони:
- виконували рішення російського синоду щодо «приєднання» українських релігійних громад до складу РПЦ;
- здійснювали захоплення культових споруд та церковного майна;
- призначали підконтрольних їм єпископів;
- проводили проповіді та інші публічні заходи, в яких поширювали кремлівські наративи, схвалювали агресію РФ проти України, легітимізували окупаційну владу та виправдовували воєнні злочини.
У повідомленні зазначається, що дії підозрюваних сприяли підриву суверенітету України, підтримці тимчасової окупації частини її території та посиленню впливу держави-агресора в гуманітарному просторі.
Досудове розслідування триває.
Джерело: Офіс Генерального прокурора
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
