20 травня 2025 року САП та НАБУ направили до суду обвинувальний акт стосовно чотирьох осіб, обвинувачених у причетності до злочинної схеми, внаслідок якої державному підприємству «ДГ «Ставидлянське» завдано збитків на суму 30 млн грн.

За даними слідства, у 2022 році обвинувачені організували реалізацію сільськогосподарської продукції держпідприємства — пшениці та насіння соняшнику — без відповідного відображення цих операцій у бухгалтерських та податкових документах. Для прикриття незаконної діяльності використовувалися підроблені товарно-транспортні накладні, в яких фігурували інші постачальники та одержувачі. Це дозволяло транспортувати продукцію до морських терміналів для подальшого експорту в межах Чорноморської зернової ініціативи.
Серед обвинувачених:
- організатор схеми та директор державного підприємства, обидва — співробітники установ НААН;
- головний бухгалтер ДП «ДГ «Ставидлянське»;
- засновниця та директорка приватного товариства.
Дії вказаних осіб кваліфіковано за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення чи розтрата майна в особливо великих розмірах).
Окрім цієї справи, обвинувачені, за даними слідства, фігурують ще в одному кримінальному провадженні, яке стосується завдання державному підприємству додаткових збитків на понад 28,5 млн грн.
Джерело: Спеціалізована антикорупційна прокуратура
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
