Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області призначив штраф у розмірі 17 000 гривень 23-річному жителю м. Шепетівки, який намагався уникнути адміністративної відповідальності за керування автомобілем у стані алкогольного сп’яніння шляхом надання неправомірної вигоди поліцейському.

Інцидент стався вранці 10 квітня 2025 року. Патрульні зупинили автомобіль ВАЗ, яким керував місцевий житель. У зв’язку з ознаками алкогольного сп’яніння, поліцейські повідомили водію про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.
З метою уникнення відповідальності чоловік запропонував інспекторам 1 000 гривень, незважаючи на попередження про кримінальну відповідальність. Він поклав гроші до кишені поліцейського зі словами «на каву».
У суді обвинувачений повністю визнав свою вину та пояснив, що діяв задля уникнення складання протоколу та вилучення транспортного засобу. Суд визнав його винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 369 КК України — пропозиція та надання неправомірної вигоди службовій особі — та призначив покарання у вигляді штрафу.
При визначенні покарання суд врахував обставини, що пом’якшують відповідальність: щире каяття та активне сприяння розкриттю злочину. Обтяжуючою обставиною визнано факт перебування у стані алкогольного сп’яніння. Також суд взяв до уваги молодий вік обвинуваченого, вчинення нетяжкого злочину та відсутність попередніх судимостей.
Вирок ще не набрав законної сили та може бути оскаржений в апеляційному порядку.
Джерело: Хмельницький апеляційний суд
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
