Звільнення без згоди: апеляційний суд поновив на посаді керівницю фольклорного колективу, яку незаконно звільнили за згодою сторін

Хмельницький апеляційний суд визнав незаконним звільнення керівниці народного фольклорно-етнографічного ансамблю, яка працювала за сумісництвом, та поновив її на посаді. Також суд стягнув із селищної ради на її користь середній заробіток за час вимушеного прогулу, 5 000 гривень моральної шкоди та витрати на правову допомогу.

У 2019 році жінку прийняли на пів ставки на посаду керівниці колективу, яку вона суміщала з роботою завідувачки сільського клубу. 28 лютого 2023 року її звільнили з основної посади за згодою сторін. Згодом вона дізналася, що аналогічним чином була звільнена і з посади керівниці колективу, хоча жодної згоди на це не надавала.

Після відмови у задоволенні позову Кам’янець-Подільським міськрайонним судом, працівниця звернулася до апеляції. Колегія суддів частково задовольнила скаргу, зазначивши:

  • між основним місцем роботи та сумісництвом немає правових відмінностей;
  • звільнення за згодою сторін передбачає обов’язкову наявність такої згоди;
  • заяву на звільнення жінка не писала, а отже — розпорядження є неправомірним;
  • строк звернення до суду не було порушено, оскільки він продовжувався на період дії карантину.

Таким чином, апеляційний суд скасував розпорядження селищного голови, поновив позивачку на посаді та присудив їй компенсацію.

Ознайомитися з постановою у справі № 676/3396/23 можна в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Джерело: Хмельницький апеляційний суд

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *