Незаконне виведення 20 мільйонів доларів із державної нафтокомпанії: банківську посадовицю судитимуть

Прокурори Офісу Генерального прокурора України направили до суду обвинувальний акт проти заступниці керівника департаменту одного з комерційних банків. Посадову особу звинувачують у сприянні незаконному виведенню 20 млн доларів США з державної нафтопереробної компанії в перший день повномасштабного вторгнення росії.

Суть справи:
24 лютого 2022 року, використовуючи підроблений контракт на постачання сирої нафти та фіктивні платіжні документи, організована група осіб переказала вказану суму на рахунок підконтрольної їм іноземної компанії.

Учасницею схеми стала заступниця керівника банку, яка:

  • ввела в обіг копію підробленого контракту з неправдивими даними щодо його начебто завчасного надходження до банку;
  • знищила оригінали справжнього контракту та платіжних документів, що дозволило приховати факт незаконної банківської транзакції.

Інші фігуранти справи вже отримали підозри, переховуються за кордоном та оголошені у міжнародний розшук.

Кримінальне провадження розслідується за ознаками зловживання владою (ст. 364 КК України) та приховування злочину (ст. 396 КК України).

Джерело: Офіс Генерального прокурора

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *