З 1 вересня працівники ТЦК і СП зобов’язані використовувати бодікамери під час перевірок – постанова уряду

Із 1 вересня 2025 року всі працівники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК і СП) зобов’язані носити бодікамери та здійснювати відеофіксацію під час перевірки документів чи вручення повісток. Відповідне рішення озвучив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

За його словами, впровадження обов’язкової відеофіксації під час дій представників ТЦК спрямоване на:

забезпечення прозорості та законності дій посадових осіб; захист прав і свобод громадян; недопущення перевищення повноважень.

Уряд також передбачає механізми зберігання та використання відеозаписів у разі виникнення скарг або спорів щодо правомірності дій представників ТЦК.

Очікується, що нова норма покращить рівень довіри громадян до процесів мобілізації та убезпечить обидві сторони — як працівників центрів, так і цивільних осіб.

Джерело: Міністр оборони Денис Шмигаль

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки