Викрито схему фіктивних інвалідностей: під підозрою колишнє керівництво Центральної МСЕК

Правоохоронці повідомили про підозру колишньому голові Центральної медико-соціальної експертної комісії МОЗ України та його спільникам, яких викрили на організації схеми незаконного оформлення інвалідностей.

Суть схеми

За даними слідства, ексголова Центральної МСЕК (за інформацією джерела Української правди — Володимир Марунич) систематично видавав акти огляду та довідки про інвалідність громадянам, які не мали на це правових підстав.

До складу організованої групи входили його заступниця (нині адвокатка), лікарка та четверо членів комісії, а також сімейний лікар одного з комунальних медзакладів Дарницького району Києва. Саме останній вносив неправдиві дані до медичних документів, які згодом легалізовувало керівництво МСЕК.

Шкода державі

У 2024–2025 роках щонайменше 14 громадян отримали фіктивні довідки про інвалідність. Це дозволило їм оформити пенсії та уникнути військової служби.

На підставі незаконних рішень Пенсійний фонд України здійснив виплати на понад 2,8 млн грн, чим завдано збитків державному бюджету.

Дії слідства

У серпні 2025 року правоохоронці провели понад десять одночасних обшуків у підозрюваних. Було вилучено документи, печатки, електронні носії та інші докази.

Колишньому керівнику МСЕК та ще сімом учасникам групи оголошено підозру у зловживанні службовим становищем і підробленні офіційних документів. Підготовлено клопотання про обрання запобіжних заходів.

Подальші кроки

Слідство перевіряє інших осіб, які могли бути причетними до схеми, а також громадян, що незаконно отримали довідки про інвалідність.

Джерело: Офіс Генерального прокурора

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *