Держдепартамент США офіційно закриває USAID: Марко Рубіо очолив ліквідацію

Держсекретар США Марко Рубіо оголосив, що Агентство США з міжнародного розвитку (USAID, United States Agency for International Development) офіційно працює в режимі ліквідації. Ця реформа відбувається у рамках перегляду та реорганізації американської системи зовнішньої допомоги, ініційованої адміністрацією Трампа.

Що відомо:

  • 83% програм USAID скасовано після шеститижневого аудиту, що включало анулювання близько 5 200 контрактів через втрату відповідності національним інтересам. Залишок програм, близько 1 000, передано на виконання Держдепартаменту.
  • З 1 липня 2025 року USAID припинив здійснювати зовнішню допомогу — і всі операції цього напрямку перейшли під контроль Держдепу.
  • Офіційне припинення діяльності USAID задокументовано у всіх офіційних джерелах: агентство працює у режимі «закриття», а Держдеп встановив нову модель керування програмами розвитку.

Це — завершення епохи USAID як ключового глобального донора гуманітарної і розвитку допомоги, зусилля якого сприяли охороні здоров’я, освіті, розвитку демократії та боротьбі з бідністю у понад 100 країнах.

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *