Україна та DFC внесли перші $150 мільйонів до Інвестиційного фонду відбудови

Міжнародна фінансова корпорація розвитку США (DFC) разом з українською стороною внесли перші кошти до Інвестиційного фонду відбудови. Про це повідомила Перший віцепрем’єр-міністр — міністр економіки Юлія Свириденко.

Початок операційної діяльності Фонду

За словами Свириденко, американська сторона зробила інвестиційне зобов’язання у розмірі $75 млн, на яке Україна відповіла симетричним внеском. Таким чином, стартовий капітал Фонду становить $150 млн.

«Це ще один важливий крок у процесі запуску повноцінної роботи Фонду, і відсьогодні можемо заявити: операційна робота стартувала», — зазначила Свириденко.

Пріоритети: енергетика, інфраструктура, критичні мінерали

Уряд планує реалізувати три проєкти до кінця 2026 року. У фокусі — підтримка ініціатив у сфері:

енергетики; інфраструктури; видобутку та обробки критично важливих мінералів.

Принцип рівності у фінансуванні

Українська сторона підкреслює, що Інвестиційний фонд будується на принципах рівноправного партнерства.

«Україна бере на себе такі самі фінансові зобов’язання, як і американська сторона. Це відкриває шлях до реалізації масштабних проєктів, створення сучасних виробництв, робочих місць і технологічних рішень, які посилюватимуть економіку та безпеку України», — додала Свириденко.

Гарантії безпеки для іноземного бізнесу

Також у Міністерстві економіки зазначають, що участь США через DFC слугує сигналом безпеки для американського бізнесу, який прагне інвестувати в Україну попри воєнний стан.

Джерело: Перший віцепрем’єр-міністр — міністр економіки Юлія Свириденко

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки