Народний депутат Ярослав Железняк прокоментував нещодавні заяви свого колеги Олександра Федієнка щодо масштабного витоку персональних даних українців. За словами Железняка, йдеться про фрагмент уже відомої старої бази, яка раніше зливалася в мережу.

«Це старий злив, зі старого витоку бази “Дія” на 3,5 млн рядків. Відверто, слабо розумію, у чому тут новина. Це просто шматок давно злитої бази. Нічого нового», — заявив нардеп.
Раніше депутат Федієнко повідомив про появу у відкритому доступі файлу, який нібито містить персональні дані понад 20 мільйонів громадян України. Зокрема, він закликав українців оновити паролі, увімкнути двофакторну автентифікацію та за можливості змінити фінансовий номер телефону.
Контекст: централізація даних у новій інформаційній системі
Нагадаємо, що 18 вересня Верховна Рада ухвалила законопроєкт №11377, яким створюється Єдина інформаційна система соціальної сфери. Вона передбачає консолідацію даних з різних реєстрів: від відомостей про перетин кордону та військовий облік до інформації про податки, майно, транспорт, сімейний стан, виконавчі провадження тощо.
У законі передбачено право громадянина подати запит щодо джерел отримання своїх даних і вимагати їх видалення, якщо збір було здійснено з порушенням закону. Однак, відповідь на такий запит не є обов’язковою.
Джерело: Народний депутат Ярослав Железняк
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
