Служба безпеки України спільно з Нацполіцією та Вінницькою обласною прокуратурою затримала агента ФСБ, який готував теракт у столиці. За даними слідства, чоловік планував підпалити будівлю Українського інституту національної пам’яті.

Як діяли російські спецслужби
Слідчі встановили, що 20-річного українця завербували представники ФСБ РФ через соціальні мережі.
Спочатку агент отримав від кураторів завдання підпалити автомобіль у Вінниці. У ніч з 19 на 20 жовтня він підпалив авто на вулиці Максима Шимка, зняв відео та відправив його своїм координаторам, отримавши грошову винагороду.
Після цього зловмиснику дали нове завдання — організувати підпал урядової будівлі в Києві.
Підготовка до злочину
Для виконання вказівки ФСБ агент:
- орендував житло поблизу Українського інституту національної пам’яті;
- проводив розвідку місцевості, вивчаючи шляхи відступу;
- придбав 5-літрову пляшку з бензином;
- планував підпал у темну пору доби та мав зафіксувати загоряння на відео для звіту «кураторам».
Затримання та покарання
Правоохоронці затримали зловмисника 21 жовтня біля місця запланованого злочину.
Суд за клопотанням прокурора обрав йому запобіжний захід — тримання під вартою без права застави.
За вчинення злочину йому загрожує до 15 років позбавлення волі або довічне ув’язнення з конфіскацією майна.
Джерело: Служба безпеки України
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
