На засіданні 17 листопада 2025 року Кабінет Міністрів ухвалив план дій щодо реформування системи корпоративного управління в енергетичній галузі. Про це повідомила прем’єр-міністр Юлія Свириденко.

Ключове завдання — оновлення менеджменту держкомпаній
За словами прем’єрки, уряд переходить до комплексного перезавантаження управлінських органів державних підприємств паливно-енергетичного комплексу через формування нового складу наглядових рад та виконавчих органів.
План передбачає оновлення корпоративного управління у таких компаніях:
НАЕК “Енергоатом” — формування нового складу наглядової ради; НАК “Нафтогаз України” — конкурсний добір до наглядової ради, оновлення керівних органів АТ “Укргазвидобування”, АТ “Укрнафта” та ТОВ “Газорозподільчі мережі України”; ПрАТ “Укргідроенерго” — призначення представника держави до наглядової ради та конкурс на керівника виконавчого органу; ТОВ “Оператор ГТС України” — оновлення представника держави та завершення конкурсу на голову виконавчого органу; НЕК “Укренерго” — оновлення представника держави у складі наглядової ради; ПАТ “Центренерго”, АТ “Енергетична компанія України”, АТ “Українські розподільчі мережі”, ДП “Регіональні електричні мережі”, Нижньодністровська ГЕС, Кременчуцька ТЕЦ — формування нових наглядових рад; ДП “Гарантований покупець” — перетворення в акціонерне товариство та створення наглядової ради.
Окремим пунктом передбачено перегляд статутних документів та положень про наглядові ради відповідно до Керівних принципів ОЕСР з корпоративного управління державними підприємствами.
Пріоритет — “Енергоатом”
Першочерговим завданням цього тижня, за словами Свириденко, є затвердження нового складу наглядової ради НАЕК “Енергоатом”.
Виконання плану координуватиме Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства України. Звітування щодо прогресу відбуватиметься регулярно.
Джерело: Премʼєр-міністр Юлія Свириденко
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
