На Полтавщині судитимуть екскерівника комунального підприємства за мільйонні збитки громаді

15 січня 2025 року прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП), за матеріалами НАБУ, направив до суду обвинувальний акт проти колишнього виконувача обов’язків директора одного з комунальних підприємств області. За версією слідства, він незаконно уклав договір про повернення фінансової допомоги, а потім відчужив комунальне майно в інтересах приватного товариства. Це призвело до збитків громаді на суму 12,7 млн грн.

Як зазначають у САП, екскерівник, діючи без згоди Полтавської обласної ради та всупереч статуту підприємства, у червні 2020 року уклав із приватним товариством договір про надання фінансової допомоги на 1,89 млн грн. Розуміючи, що комунальне підприємство не зможе повернути позику, він уклав «мирову угоду», згідно з якою нерухоме майно (будівлі й господарські приміщення в різних населених пунктах області) було передано на користь приватної структури за значно заниженою вартістю. За даними оціночно-будівельної та економічної експертиз, фактична ринкова вартість відчуженого майна становить 14,53 млн грн, що суттєво перевищує суму в 1,79 млн грн, за якою воно було передане. Колишньому посадовцю закидають порушення за ч. 2 ст. 364 КК України, санкція якої передбачає до шести років позбавлення волі.

Джерело: Спеціалізована антикорупційна прокуратура

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *