Прокурори Спеціалізованої екологічної прокуратури Офісу Генерального прокурора направили до суду обвинувальний акт проти голови правління, його заступника та двох начальників відділів місцевого гірничо-збагачувального комбінату (ГЗК).

За даними слідства, голова правління, змовившись із невстановленими службовими особами комбінату, організував схему незаконного видобування корисних копалин, які не були передбачені чинною ліцензією. З 2015 по 2021 рік ГЗК, маючи дозвіл лише на видобуток залізної руди, нелегально обробляв та реалізовував інші породи, які в законний спосіб мали зберігатися у спеціально відведених сховищах і підлягали спецдозволу на обробку. Унаслідок такої діяльності було вилучено понад 20 млн кубометрів корисних копалин, що відповідає близько 164 тис. вагонів. Сума завданих довкіллю збитків перевищує 157 млрд грн.
Правоохоронці також з’ясували, що голова правління спільно зі своїм заступником та двома керівниками відділів налагодив процес легалізації нелегально видобутого. За допомогою потужностей підприємства вони переробляли сировину у щебеневу продукцію, яку потім продавали суб’єктам господарювання. Щоб надати діям вигляду законності, до звітної документації вносилися недостовірні дані про переробку.
У підсумку легалізували понад 885 тис. тонн незаконно видобутої щебеневої продукції на суму 33,5 млн грн. Підозрюваним загрожує відповідальність за незаконне видобування, зловживання повноваженнями та легалізацію майна в особливо великих розмірах, одержаного злочинним шляхом.
