За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора правоохоронці затримали трьох колишніх командирів Збройних Сил України. Слідство вважає, що їхня недбалість призвела до втрати частини території, особового складу та озброєння бригади, а також зірвала заходи з організації оборони державного кордону у травні 2024 року.

Серед затриманих:
- Полковник, який командував 415 окремим стрілецьким батальйоном. Йому інкримінують недбале ставлення до військової служби та самовільне залишення поля бою.
- Генерал-лейтенант, колишній командир 125-ї бригади територіальної оборони ОК “Захід”. Його дії кваліфіковані як недбале ставлення до військової служби.
- Бригадний генерал, який обіймав посаду командира ОТУ “Харків”. Йому також інкримінують недбале ставлення до військової служби.
Затримання відбулося у порядку ст. 208 та ст. 615 КПК України. Наразі вирішується питання щодо оголошення затриманим підозри. За інформацією Офісу Генпрокурора, після цього буде розглядатися можливість застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою без права на заставу.
Джерело: Офіс Генерального прокурора
