ВРП тимчасово усунула від здійснення правосуддя суддів Боярського та Аблова

Першою Дисциплінарною палатою Вищої ради правосуддя 3 лютого 2025 року ухвалено рішення про тимчасове відсторонення від здійснення правосуддя двох суддів за дисциплінарною відповідальністю. Рішення стосується:

  • Судді Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області Олександра Боярського
    Суддя Боярський був відсторонений на підставі рішення Першої Дисциплінарної палати ВРП. Рішення про застосування дисциплінарного стягнення у вигляді подання про звільнення з посади прийнято відповідно до частини сьомої статті 49 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та частини другої статті 62 Закону України «Про Вищу раду правосуддя».
  • Судді Окружного адміністративного суду міста Києва Євгенія Аблова
    Аналогічно, суддя Аблов відсторонений від здійснення правосуддя на підставі того самого рішення Першої Дисциплінарної палати ВРП. Як і у випадку з Боярським, застосування дисциплінарного стягнення у вигляді подання про звільнення з посади передбачає автоматичне тимчасове відсторонення судді до остаточного вирішення справи Вищою радою правосуддя.

Відповідно до чинного законодавства, судді вважаються тимчасово відстороненими від здійснення правосуддя без ухвалення окремого рішення Вищою радою правосуддя. Тривалість відсторонення визначається до моменту ухвалення остаточного рішення про їх звільнення або скасування дисциплінарного стягнення.

Джерело: Вища рада правосуддя

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *