Колишнього посадовця підозрюють у відмиванні коштів через Францію

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура викрили масштабну схему відмивання коштів, до якої причетний колишній керівник одного з державних спецекспортерів. В межах розслідування встановлено, що експосадовець разом зі спільниками незаконно переказував кошти державних підприємств на рахунки іноземних компаній під виглядом оплати за агентські послуги з продажу української військової техніки.

Загальна сума таких фінансових операцій перевищує 46 мільйонів доларів США. Частина цих коштів – не менше ніж 13 мільйонів євро – була переведена через мережу транзитних компаній та осіла на особистих рахунках підозрюваного. Надалі він використав ці кошти для придбання розкішної нерухомості у Франції, зокрема:

  • вілли вартістю 86 млн грн;
  • виноробні, корпоративних прав та 105 земельних ділянок на суму 229 млн грн;
  • ще 27 виноробних ділянок загальною вартістю 37 млн грн.

На цей час французький суд ухвалив рішення про арешт зазначеного майна. НАБУ працює над екстрадицією підозрюваного в Україну.

Для приховування незаконного походження коштів використовувалися банківські рахунки в різних юрисдикціях, що ускладнювало розслідування і вимагало міжнародної співпраці.

20 лютого 2025 року колишньому посадовцю офіційно повідомлено про підозру у причетності до заволодіння понад 387 млн грн державних коштів. Досудове розслідування триває.

Джерело: Національне антикорупційне бюро

Читайте також: “ВАКС визнав винними сімох осіб у розкраданні державних коштів”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *