НАБУ і САП завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт стосовно колишнього народного депутата України VIII скликання. Його звинувачують у зловживанні службовим становищем для незаконного отримання державної компенсації за житло.

Слідство встановило, що у період з вересня 2017 року по жовтень 2018 року обвинувачений, володіючи нерухомістю в передмісті Києва та фактично проживаючи там, подавав неправдиві відомості та отримував кошти з бюджету на покриття витрат за проживання у ДП «Готельний комплекс «Київ».
У квітні 2024 року йому було повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки). Однак колишній депутат уникнув правосуддя, перебуваючи за кордоном, через що у квітні 2024 року його оголосили у міжнародний розшук.
З огляду на відсутність обвинуваченого на території України розслідування проводилося за спеціальною процедурою. Наразі справу передано до суду, де вирішуватиметься питання щодо відповідальності екснардепа.
Якщо його провину буде доведено, йому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі та обмеження в зайнятті державних посад.
Джерело: Національне антикорупційне бюро
