
Костянтин Глоба
Керуючий партнер адвокатського об’єднання «Globa & Globa»
— Чому ви вирішили змінити формат роботи та створити нове об’єднання?

Насправді прийшов час змін, обумовлений тим, що старі системи не передбачали досягнення тих якісно нових результатів, які я і моя команда перед собою ставили. Рух вперед здебільшого пов’язаний із неприємними рішеннями, до яких ми цілком були готові в той момент.
— Які виклики стоять перед вами зараз і як ви до них ставитеся?
Цікаве питання. Давайте краще поговоримо про ставлення до викликів, оскільки вони – це своєрідні сходи, не більше. З одного боку, немає жодного виклику, як такого. Я і моя команда готові до всього, що перед нами постане, і насправді нам глибоко байдуже на “труднощі” – я навіть це слово в лапки візьму, оскільки вважаю його доволі відносним.
З іншого боку, є статистичні виклики, але ми їх сприймаємо як шлях досягнення цілі і навіть своєрідно вдячні, що вони є. Один мій клієнт колись сказав: “Коли береш справу проти президента держави, треба спочатку вмерти, а потім братися за мій захист”. Ці слова повністю відображають наше ставлення до викликів.
— Як змінилася ваша практика після створення нового об’єднання?
У мене і була власна практика, змінилася лише зовнішня оболонка, яка більше відповідає цілям і баченням команди. Це передбачає більш якісну, змістовну і швидку реалізацію наших завдань.
По суті, це така ж партнерська форма взаємодії, але більш гнучка. Сам підхід до ведення справ не змінився. Я і моя команда завжди стояли на позиції судових процесуалістів, які перш за все захищають і “борються” за клієнта, а не створюють вигляд захисту. Наш стиль я своєрідно називаю “юридичним екстремізмом” у хорошому сенсі цього слова.

— За якими критеріями ви обираєте справи? Чи є категорія справ, від яких ви відмовляєтесь?
Критеріїв немає – ми не відмовляємо у захисті! Ми можемо не досягти з клієнтом згоди в деяких питаннях, але ніколи не відмовляємо. Хоча я надаю перевагу найскладнішим політичним кейсам в державі – думаю, це і так видно з моєї публічної практики.
— Як справляєтесь із підвищеною увагою до вас та ваших справ?
З високим рівнем уваги не варто справлятися, ви ж не плаваєте проти течії в гірських річках?! Увага є, і адвокат, якщо бере такі справи, має вміти об’єднати в симбіозі життя, публічність і захист клієнта.
Насправді для мене це одне ціле. Бували випадки, коли ми разом із журналістами спали в одному автомобілі. Я колись робив пост з одного із судових засідань у справі Червінського, коли ми добу не спали і не їли нічого. Конвой це бачив, бо знаходився поруч. Я тоді був ледь живий, і один з конвоїрів простяг мені снікерс у залі засідань зі словами: “Які ж вони пі….”. Варто працювати так, щоб навіть своєрідні опоненти поважали те, що ти робиш.
— Яка ваша головна стратегія в справах?
Стратегія завжди одна – захистити всіма способами, не забороненими законом! Все інше – це форми виконання завдань, планів, алгоритмів.
— Як ви працюєте з медіа?
Живу з ними усіма разом! А якщо серйозно, то медіа зазвичай допомагають. Навіть ворожо налаштовані медіа допомагають виявити слабкі сторони або звернути увагу на певні елементи.
Їх необхідно враховувати і сприймати як даність у професійному житті – це як олівець, ви ж користуєтесь олівцями? Так і журналісти – вони непогані помічники, навіть коли пишуть погано.
— Як би ви описали свою головну життєву філософію?
Добро! Все! Має бути добро в добрих діяннях. Я вірю, що захист клієнта має здійснюватися з наміром допомогти, а не просто заради процесу. Можливо, хтось скаже, що я ідеаліст, і можливо, так і є. Але я справжності не цураюся.

— Як ви оцінюєте нинішній стан судової системи?
Розвитку немає – йде повна деградація процесу. Закони переписуються систематично, практика змінюється кілька разів на рік, правова визначеність втратила сенс.
Судді, прокурори, слідчі не звертають увагу на базові принципи законності. Механізми скарг та відводів – недієві, дотримання строків у процесі відбувається тільки в інтересах слідства. Судовий контроль у сплячому режимі. Юстиція стала маргіналізованою.
Продовжувати далі?
— Який найбільший виклик для адвоката?
Найскладніше – коли клієнт не хоче, щоб адвокат йому допоміг. Такі ситуації трапляються часто, коли клієнт не розуміє, що процес – це боротьба. Якщо не почнеш, програєш однозначно.
— Як реагуєте на напади, хейт чи навіть відверті провокації?
Це не булінг, а дитячий садок – чи то від конкурентів, чи то влади. Відверто кажучи, мені їх навіть жаль. Як можна коментувати непристойні малюнки на військовій рекламі? Всі все розуміють і бачать.
— Які у вас плани на майбутнє?
Наберіться терпіння – ви скоро все побачите! Новому об’єднанню лише два з половиною місяці, але ми вже зробили стрибок вперед на пів року.
Наступного тижня презентуємо новий проєкт у сфері безпеки. Також працюємо над маркетинговою програмою і більш ефективним симбіозом ЗМІ з юридичним ринком. Уже проведені переговори з ізраїльськими, кіпрськими, арабськими, азіатськими та польськими адвокатами.
Плани насичені, але, на жаль, у добі лише 24 години.
