Корупція на «Укрзалізниці»: завершено розслідування у справах про розкрадання сотень мільйонів

Досудове розслідування масштабних схем заволодіння коштами АТ «Укрзалізниця» завершено. НАБУ та САП передали стороні захисту матеріали справи, що стосуються трьох епізодів корупції на державному підприємстві, які завдали збитків на сотні мільйонів гривень.

Завищена вартість кабелів
Перша схема діяла у 2021–2022 роках, коли група осіб, включно з чинним народним депутатом, організувала перемогу у тендерах «Укрзалізниці» для двох підконтрольних підприємств. Використовуючи маніпуляції з цінами, вони продали кабельно-провідникову продукцію за завищеною вартістю, що спричинило збитки у понад 140 млн грн.

Закупівля трансформаторів через «прокладку»
Друга схема була реалізована у 2022 році. Через корупційні зв’язки в «Укрзалізниці» зловмисники забезпечили постачання силових трансформаторів від іноземного виробника через посередницьку компанію в Болгарії. Як наслідок, ціна обладнання для державного підприємства зросла вдвічі, що призвело до втрат на 99,9 млн грн.

Легалізація грошей через салони краси та елітну нерухомість
Третій епізод стосується відмивання понад 159 млн грн. Кошти виводилися через контрольовані компанії під виглядом оплат за послуги «салонів краси», а також вкладалися в придбання дорогої нерухомості.

Справу кваліфіковано за ч. 5 ст. 191 та ч. 2, 3 ст. 209 КК України. Винним загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Джерело: НАБУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *