Національне антикорупційне бюро України спільно зі Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою завершили досудове розслідування у справі щодо колишнього заступника міністра енергетики, підозрюваного в отриманні неправомірної вигоди за надання дозволу на вивезення гірничо‑видобувного обладнання з прифронтового регіону.

За даними слідства, у 2023 році високопосадовець разом із керівником одного державного вугільного підприємства та ще двома особами вимагав від радника керівника іншого державного вугільного підприємства хабар у розмірі 500 000 дол. США. За цю суму обвинувачений обіцяв організувати передачу й зберігання обладнання для видобутку вугілля, яке перебувало поблизу зони бойових дій. Передача коштів мала відбуватися п’ятьма траншами по 100 000 дол.
Під час передачі третьої частини хабара учасників схеми затримали «на гарячому». У серпні 2024 року НАБУ, САП, СБУ та Київська обласна прокуратура затримали усіх чотирьох фігурантів у порядку ст. 208 КПК України. Дії підозрюваних кваліфіковано за ч. 3 ст. 369‑2 (одержання неправомірної вигоди) Кримінального кодексу України. Матеріали справи вже скеровано до суду.
Джерело: Національне антикорупційне бюро
