Детективи Територіального управління Бюро економічної безпеки у Волинській області завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт стосовно засновника благодійної організації, якого підозрюють у незаконному ввезенні автомобілів з-за кордону під виглядом гуманітарної допомоги.

За версією слідства, мешканець міста Ковель створив благодійну організацію, реквізити якої згодом використовував для ввезення транспортних засобів нібито для потреб Збройних Сил України. Користуючись можливістю перетину кордону під час воєнного стану, чоловік особисто закуповував автомобілі у країнах Європейського Союзу та перевозив їх до України.
При проходженні митного контролю транспортні засоби декларувалися як гуманітарна допомога. Насправді ж обвинувачений реалізовував їх приватним особам за готівку, чим завдав збитків державі та дискредитував інститут гуманітарної допомоги.
Загалом таким чином було незаконно ввезено і продано п’ять автомобілів загальною вартістю майже 1,4 мільйона гривень.
Обвинуваченому повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 201-4 Кримінального кодексу України (контрабанда підакцизних товарів). Наразі обвинувальний акт скеровано до суду.
Оперативний супровід у справі здійснювали співробітники Управління Служби безпеки України у Волинській області.
Джерело: Бюро економічної безпеки
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
