Судитимуть колишнього посадовця Міноборони, який незаконно списав 94 млн грн пені за прострочені контракти на військову форму

Державне бюро розслідувань завершило досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо колишнього директора одного з департаментів Міністерства оборони України. Обвинувальний акт направлено до суду.

Слідство встановило, що у 2023 році підприємства, підконтрольні львівському бізнесмену, уклали з Міністерством оборони 23 контракти на постачання військового одягу на загальну суму понад 1,5 млрд грн. Водночас компанії не мали ані власних виробничих потужностей, ані необхідних договорів з іншими виробниками для належного виконання умов постачання.

У зв’язку з невиконанням договірних зобов’язань у строк, підприємствам було нараховано штрафні санкції. З метою уникнення сплати пені ділки звернулися до тимчасово виконуючого обов’язки директора профільного департаменту Міноборони з проханням скасувати або зменшити суму штрафів.

У порушення умов договорів, без належних правових підстав та в інтересах комерційних структур, посадовець уклав низку додаткових угод. Цими угодами він необґрунтовано продовжив строки постачання, у тому числі й по контрактах, які вже були повністю виконані з порушенням строків.

Унаслідок дій службовця сума штрафних санкцій була зменшена з майже 98 млн грн до 4,5 млн грн, тобто бюджет недоотримав 93,5 млн грн.

Колишньому посадовцю інкриміновано зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до шести років.

Джерело: Державне бюро розслідувань

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *