Прокуратура викрила злочинну організацію, очолювану колишнім заступником мера Харкова: підозрюються у заволодінні 5,4 млн грн, призначених на фортифікаційні споруди

Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Східного регіону повідомила про підозру п’ятьом особам, які входили до складу злочинної організації, створеної та очолюваної колишнім заступником міського голови Харкова.

До складу угруповання входили організатор, двоє керівників підприємств та двоє фізичних осіб-підприємців. Слідство встановило, що організатор разом із директором одного з підприємств, виступаючи як основний підрядник, залучили до протиправної діяльності керівника фірми-прокладки та ще двох підприємців. Останні закуповували майно для облаштування фортифікаційних споруд за цінами, завищеними більш ніж на 30% порівняно з ринковими.

Внаслідок таких дій державі завдано збитків на суму 5,4 млн гривень. У межах кримінального провадження проведено обшуки в Харкові та області, під час яких вилучено комп’ютерну техніку, бухгалтерську та фінансову документацію. Слідство також досліджує інші можливі епізоди протиправної діяльності цієї групи.

Усім учасникам злочинної організації вручено повідомлення про підозру. Зокрема, організатору інкриміновано вчинення злочинів за ч. 1 ст. 255, ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 28, ч. 4 та ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України. Виконавці підозрюються за аналогічними кваліфікаціями.

Усіх підозрюваних затримано. До суду скеровано клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою без визначення застави.

Генеральний прокурор Руслан Кравченко зазначив:
«Вкрадені з бюджету кошти мають бути повернуті державі у повному обсязі. І це стосується не лише цього випадку. Усі, хто намагається збагачуватись на армії чи обороні, відповідатимуть з усією суворістю закону».

Джерело: Офіс Генерального прокурора

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *