1 липня 2025 року Вища рада правосуддя ухвалила рішення про звільнення Монича Володимира Олексійовича з посади судді Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області. Підставою стало вчинення істотного дисциплінарного проступку відповідно до пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України.

Раніше, 3 червня 2025 року, ВРП вже дійшла висновку про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності, застосувавши стягнення у вигляді подання про звільнення з посади.
Згідно з пунктом 3 частини першої статті 106 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», Вища рада правосуддя визнала, що суддя Монич допустив поведінку, яка порочить звання судді та підриває авторитет правосуддя, зокрема в питаннях моралі, чесності та дотримання етичних стандартів.
Такі дії, на думку ВРП, є несумісними зі статусом судді та свідчать про його невідповідність займаній посаді.
Джерело: Вища рада правосуддя
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
