Працівники Державного бюро розслідувань викрили шахрайську схему, за якою правоохоронець та адвокатка незаконно заволодівали квартирами одиноких померлих осіб у Запоріжжі. Загальна вартість нерухомості, яку намагалися привласнити фігуранти, перевищує 3,6 млн гривень.

Суть схеми
Після смерті громадян, які не мали спадкоємців, їхнє майно мало автоматично переходити у власність територіальної громади. Однак фігуранти втручались у цей процес і підробляли документи, щоб оформити право власності на себе.
За даними слідства, правоохоронець використовував службові зв’язки для отримання інформації про смерть осіб, які не мали родичів. Адвокатка ж прикривалася професійною діяльністю, здійснюючи юридичне оформлення оборудок у судах.
Механізм дій
– після смерті власника вигадували фіктивні боргові зобов’язання,
– підробляли документи, що нібито підтверджували наявність боргів,
– зверталися до суду з позовами про стягнення боргів через передання квартир,
– оформлювали фіктивні договори купівлі-продажу через товарну біржу, яка юридично припинила існування ще у 2012 році,
– після цього нерухомість продавали.
На цей момент правоохоронці задокументували щонайменше п’ять подібних випадків.
Кваліфікація та покарання
Фігурантам повідомлено про підозру за такими статтями Кримінального кодексу України:
ч. 4 ст. 190 (шахрайство), ч. 2 ст. 209 (легалізація доходів, одержаних злочинним шляхом), ч. 2 ст. 15, ч. 3 ст. 15 (замах на злочин), ч. 4 ст. 358 (використання підроблених документів).
Санкції передбачають до 8 років позбавлення волі.
Процесуальне керівництво у справі здійснює Запорізька обласна прокуратура.
Джерело: Державне бюро розслідувань
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
