САП і НАБУ направили до суду справу стосовно експрокурора Черкаської обласної прокуратури, викритого на одержанні 41 тис. доларів США

1 липня 2025 року прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури за матеріалами досудового розслідування, проведеного спочатку Державним бюро розслідувань, а згодом Національним антикорупційним бюро України, направив до суду обвинувальний акт стосовно колишнього начальника відділу Черкаської обласної прокуратури та громадянина, викритих на одержанні неправомірної вигоди у розмірі 41 тис. доларів США.

У ході досудового розслідування встановлено, що прокурор за попередньою змовою з фізичною особою підбурив представника одного з підприємств надати їм грошові кошти за сприяння у прийнятті рішень про закриття двох кримінальних проваджень. При цьому посадовець обіцяв використати своє службове становище в інтересах третіх осіб.

Однак у подальшому з’ясувалося, що підозрювані не мали наміру впливати на хід розслідування або забезпечувати прийняття відповідних рішень — отримані кошти були ними привласнені.

Дії обох осіб кваліфіковано за ч. 4 ст. 27, ч. 2 ст. 15, ч. 3 ст. 369, ч. 5 ст. 190 Кримінального кодексу України (підбурення до надання неправомірної вигоди, закінчений замах на надання неправомірної вигоди службовій особі, шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах за попередньою змовою групою осіб).

Досудове розслідування у справі було розпочате ДБР, а з листопада 2024 року провадження передано до НАБУ за підслідністю. З лютого 2025 року сторона захисту ознайомлювалася з матеріалами справи.

Джерело: Національне антикорупційне бюро

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *