В Одесі припинено діяльність псевдореабілітаційного центру — п’ятьох осіб затримано за незаконне позбавлення волі

Одеська обласна прокуратура спільно зі слідчими та оперативними підрозділами ГУНП в Одеській області викрила організовану злочинну групу, яка під виглядом реабілітаційного центру систематично незаконно позбавляла людей волі. У межах спецоперації затримано п’ятьох учасників угруповання.

Обставини справи

За даними слідства, фігуранти створили псевдореабілітаційний центр у приватному будинку в одному з районів Одеси. Заклад функціонував без будь-яких дозвільних документів, ліцензій або залучення фахових медичних працівників. Під виглядом лікування алко- та наркозалежності людей утримували в умовах суворої ізоляції проти їхньої волі.

Організатором злочинної схеми виявився мешканець Харкова, який залучив до діяльності декількох знайомих та використав підконтрольну громадську організацію для легалізації діяльності центру.

Умови утримання та дії учасників групи

“Реабілітація” полягала в психологічному та фізичному тиску:

примусова праця; обмеження сну; обливання холодною водою; написання релігійних текстів; застосування колективного покарання за порушення внутрішніх правил.

Слідством встановлено десятки фактів незаконного позбавлення волі, в тому числі — п’яти неповнолітніх осіб, яких звільнено під час обшуків.

Процесуальні дії

За процесуального керівництва Одеської обласної прокуратури організатору та чотирьом учасникам групи повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 146 Кримінального кодексу України (незаконне позбавлення волі або викрадення людини, вчинене з корисливих мотивів, протягом тривалого часу, організованою групою).

Суд задовольнив клопотання прокурорів і обрав усім підозрюваним запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою.

Джерело: Офіс Генерального прокурора

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки