Заволодіння понад 13 млн грн у Бучі: посадовців «Теплокомунсервіс» та чиновницю Бучанської міськради підозрюють у розкраданні бюджетних коштів

Київська обласна прокуратура викрила масштабну схему привласнення коштів місцевого бюджету, організовану посадовими особами ПКПП «Теплокомунсервіс» за сприяння посадовиці Бучанської міської ради. Загальна сума збитків — понад 13,2 мільйона гривень.

Як відбувалося розкрадання коштів на тарифах

За даними слідства, у 2021–2023 роках директор та головний економіст Приватного комунального побутового підприємства «Теплокомунсервіс» щомісяця подавали до Бучанської міськради недостовірні розрахунки тарифів. У них штучно завищували різницю між фактичними витратами на теплопостачання, водопостачання та водовідведення та діючими тарифами для населення, затвердженими виконкомом.

Ці неправдиві розрахунки ставали підставою для безпідставного відшкодування з місцевого бюджету.

Хто сприяв незаконним виплатам

У змові брала участь і начальниця управління житлово-комунального господарства Бучанської міської ради. Вона не організувала перевірку поданих підприємством розрахунків, чим фактично сприяла незаконному виведенню коштів.

Розмір збитків

  • Понад 11,5 млн грн — заволодіння коштами на водопостачанні та водовідведенні
  • Майже 1,7 млн грн — заволодіння коштами на постачанні теплової енергії
  • Загальна сума збитків — понад 13,2 млн грн

Кримінальні провадження

  • Директору та головному економісту підприємства повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 191 КК України — привласнення майна в особливо великих розмірах.
  • Колишній посадовиці Бучанської міськради — за ч. 2 ст. 367 КК України — службова недбалість із тяжкими наслідками.

Джерело: Офіс Генерального прокурора

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *