Колишньому посадовцю Міноборони повідомлено про підозру: розтрата понад 1 мільярда гривень на харчуванні військових

Слідство: несанкціоновані договори на майже 4 млрд грн

Колишньому т.в.о. директора Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міністерства оборони України повідомлено про підозру у заволодінні бюджетними коштами в особливо великих розмірах. Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора.

Деталі корупційної схеми

У 2022 році посадовець підписав із комерційною структурою 7 однотипних договорів на організацію харчування для військовослужбовців на понад 2,6 млрд грн. Утім, за 11 днів компанія надала послуг лише на суму 45 млн грн.

Нові угоди — без припинення старих

Незважаючи на це, чиновник уклав новий договір і ще 16 додаткових угод із тією ж компанією, не дотримуючись передбаченої процедури погодження. Загальна сума нових контрактів сягнула 3,9 млрд грн.

Збитки бюджету — понад мільярд

Завищення цін на продукти

Слідством установлено, що вартість найбільш вживаних продуктів була значно завищена. Документально підтверджено, що державі завдано збитків на суму понад 1 мільярд гривень.

Інші кримінальні провадження

Цей самий посадовець вже фігурує в чотирьох обвинувальних актах, які наразі перебувають на розгляді в суді. Йдеться про закупівлі речового майна та засобів індивідуального захисту для ЗСУ на мільйони гривень.

Кваліфікація злочину

Йому інкриміновано ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України — розтрата майна в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем.

Джерело: Офіс Генерального прокурора

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *