Трьох посадовців Уманської міськради підозрюють у розтраті понад 7,3 млн грн

Суть справи

За процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора слідчі Нацполіції повідомили про підозру трьом керівникам структурних підрозділів Уманської міської ради. За версією слідства, їхні дії призвели до завдання місцевому бюджету збитків на понад 7,3 млн грн.

Деталі розслідування

  • Директорка комунального підприємства у період з листопада 2022 року по червень 2023-го незаконно преміювала працівників, попри встановлені обмеження. Це спричинило безпідставне завищення потреби у бюджетних коштах і розтрату понад 3 млн грн.
  • Начальниця бухгалтерської служби виконкому не забезпечила належного контролю за витратами, допустивши зазначені виплати. Її дії кваліфікуються як службова недбалість.
  • Заступниця начальника Управління праці та соціального захисту населення у січні 2022 – травні 2024 року укладала договори з постачальниками комунальних послуг для ВПО, не застосувавши пільгові тарифи. Це призвело до переплати з бюджету на понад 4,3 млн грн.

Юридична кваліфікація

  • Директорці КП інкриміновано ч. 5 ст. 191 ККУ (розтрата майна в особливо великих розмірах).
  • Головній бухгалтерці виконкому та заступниці начальника управління — ч. 2 ст. 367 ККУ (службова недбалість).

Джерело: Офіс Генерального прокурора

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *