Топ-3 новини дня

1. Земельна афера на Дніпропетровщині: збитки на 25 мільйонів гривень

На Дніпропетровщині викрито масштабну земельну схему, через яку понад 230 гектарів земель державного підприємства незаконно перейшли у приватну власність. За даними слідства, посадовці обласного управління Держгеокадастру під час інвентаризації «загубили» близько 500 га землі, частину з яких віднесли до земель «резерву» та передали у порядку безоплатної приватизації фізичним особам. Згодом ділянки швидко відчужувалися кінцевим набувачам.

Державі завдано збитків на 25 мільйонів гривень. Підозри висунули колишньому керівнику та начальнику відділу обласного управління Держгеокадастру, а також екскерівнику держпідприємства — за заволодіння майном в особливо великих розмірах. Крім того, підозру у службовій недбалості отримав ексголова Держгеокадастру України, який затвердив документацію без урахування розбіжностей у площах земельних ділянок.

Досудове розслідування веде ДБР під процесуальним керівництвом Офісу Генпрокурора.


2. Армія+: 800 тисяч електронних рапортів

У Міністерстві оборони повідомили, що в застосунку «Армія+» уже оброблено 800 000 електронних рапортів від часу його запуску. Лише за останні чотири місяці їхня кількість зросла на 60%:

  • травень — 490 тис.;
  • червень — 580 тис.;
  • липень — 660 тис.;
  • серпень — 800 тис.

Найпопулярнішими серед військовослужбовців є рапорти на:

  1. щорічну відпустку (26%),
  2. оздоровчі (24%),
  3. зміну місця служби (19%),
  4. довідку Ф5 (10%),
  5. приймання посади (2%).

У Міноборони підкреслюють, що цифровізація значно спрощує процеси та скорочує час обробки документів, що безпосередньо впливає на ефективність роботи військових структур.


3. Виплати до Дня Незалежності: майже мільйон українців отримають допомогу

Міністерство соціальної політики повідомило, що 962 тисячі українців отримають разову грошову допомогу до Дня Незалежності. Йдеться про ветеранів війни та осіб з особливими заслугами перед державою.

Розміри виплат коливаються від 450 до 3100 гривень, залежно від категорії отримувачів. Загалом на ці цілі держава спрямувала понад 1,1 млрд гривень.

Цю традицію започаткували у 2023 році відповідною постановою Кабінету Міністрів. Виплати покликані не лише підтримати ветеранів, а й підкреслити вдячність суспільства за їхній внесок у боротьбу за незалежність України.

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *