Новий навчальний рік в Україні: за парти сіли понад 3,5 мільйона школярів, 10% з них – дистанційно

1 вересня 2025 року в Україні розпочався новий навчальний рік. За інформацією Міністерства освіти і науки та Державного підприємства «Інфоресурс», до шкіл пішли понад 3,5 мільйона дітей.

Очне та дистанційне навчання

Найбільша частина учнів – майже 2,3 мільйона – навчатимуться у класах очно. Водночас 10% школярів, тобто близько 350 тисяч дітей, залишаються на дистанційній або змішаній формі навчання. Це пов’язано з перебуванням учнів за кордоном (приблизно 303 тисячі) або на тимчасово окупованих територіях (понад 35 тисяч).

Кількість дітей, які навчаються дистанційно, скоротилася на 103 тисячі у порівнянні з минулим роком.

Мережа шкіл

В Україні нині функціонує близько 12 тисяч закладів загальної середньої освіти. Серед них:

  • понад 8 тисяч працюють повністю очно;
  • 2,5 тисячі – у змішаному форматі;
  • 1,5 тисячі – на дистанційному навчанні.

Також цього року відкрито 56 релокованих шкіл. Вони переїхали з прифронтових та окупованих територій, але зберегли педагогічні колективи й учнівські громади.

Нові укриття та підземні школи

Міністр освіти і науки Оксен Лісовий повідомив, що у 2025 році в Україні будуються 221 підземна школа. Станом на 1 вересня вже відкрито 33 з них, а до кінця року планується завершення ще 156 проєктів. Це дозволить повернути за парти понад 100 тисяч учнів у найбільш уражених війною регіонах.

Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко додала, що до кінця 2026 року в країні буде відкрито ще 203 нових укриття для шкіл. Це підвищить безпеку навчального процесу і дозволить більше дітей залучити до очного навчання.

Джерело: Міністерство освіти

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *