Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили про підозру п’ятьом особам, причетним до корупційної схеми із закупівлі програмного забезпечення для Міністерства соціальної політики. Державному бюджету завдано збитків на понад 29 млн грн.

Хто серед підозрюваних
- колишній заступник міністра соціальної політики;
- керівник департаменту Мінсоцполітики;
- колишній заступник голови Держспецзв’язку;
- власник групи компаній (організатор схеми);
- його співробітник, колишній голова Пенсійного фонду України.
Суть схеми
За даними слідства, у 2020–2021 роках організатор разом із посадовцями Мінсоцполітики, Держспецзв’язку та ексголовою Пенсійного фонду зупинили вже розпочатий проєкт з інформатизації (вартістю понад 950 тис. дол. США), щоб відкрити шлях для підконтрольної компанії.
Надалі вони забезпечили проведення тендеру з умовами, які штучно відсікали інших учасників, та залучили ще одну «технічну» компанію для створення видимості конкуренції. У результаті Мінсоцполітики уклало договір з «потрібним» постачальником, який поставив ПЗ за завищеними цінами.
Правова кваліфікація
Дії підозрюваних кваліфіковані за ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем). Вирішується питання щодо обрання запобіжних заходів.
Інші епізоди
Організатор схеми та колишній заступник голови Держспецзв’язку вже є обвинуваченими у справі про заволодіння понад 62 млн грн під час закупівель ПЗ у Держспецзв’язку. Ця справа наразі перебуває на розгляді у ВАКС.
