Судове рішення

4 вересня 2025 року Вищий антикорупційний суд визнав винним колишнього державного інспектора Львівської митниці у сприянні незаконному переміщенню товарів поза митним контролем та заниженні митних платежів на понад 15 млн грн.
Вироком суду службовцю призначено покарання у вигляді 3 років 6 місяців позбавлення волі, штрафу у 8 500 грн та заборони обіймати посади в органах ДМС протягом 2 років.
Деталі справи
За даними слідства, у квітні 2023 року митник сприяв незаконному переміщенню через пункт пропуску «Угринів – Долгобичув» товарів вартістю понад 66 млн грн: мобільних телефонів, ноутбуків, планшетів та іншої техніки.
Службовець вніс неправдиві відомості в систему «Інспектор», зазначивши, що транспортний засіб був порожнім. Завдяки діям СБУ вантаж вдалося вилучити.
Економічні наслідки
Вилучені товари було передано в управління АРМА та реалізовано на аукціонах. У державний бюджет надійшло понад 15 млн грн митних платежів. Крім того, суд ухвалив спеціальну конфіскацію, у результаті якої держава отримала понад 23 млн грн, а також майже 3 млн грн доходів від розміщення коштів на депозитному рахунку АРМА.
Джерело: Вищий антикорупційний суд
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
