Господарський суд Дніпропетровської області визнав банкрутом одне з найбільших харківських підприємств харчової промисловості — “Салтівський хлібзавод”. Відповідне рішення ухвалено у вересні, відкрито ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців.

Борги підприємства
Згідно з ухвалою суду, завод має борги перед ТОВ “Торговий будинок “Новаагро” на суму понад 1 млн грн. Сума заборгованості складається з:
- 30,2 тис. грн судового збору;
- 72 тис. грн авансу арбітражному керуючому;
- понад 1,9 млн грн основної заборгованості.
У результаті суд визнав підприємство неспроможним та розпочав процедуру ліквідації на рік.
Позиція податкової
Водночас Головне управління ДПС у Дніпропетровській області звернулося з клопотанням перевірити фінансовий стан заводу та витребувати документацію за період 2018–2025 років. Податківці також наполягають на відкладенні затвердження ліквідаційного балансу до завершення перевірки.
За словами представників податкової служби, є підстави вважати, що підприємство може мати ознаки фіктивного банкрутства, тобто навмисного доведення до неплатоспроможності для уникнення зобов’язань перед кредиторами.
Подальші кроки
У межах ліквідаційної процедури арбітражний керуючий має проаналізувати активи та борги “Салтівського хлібзаводу”, визначити майновий стан та прозорість фінансових операцій підприємства. Остаточне рішення щодо затвердження ліквідаційного балансу ухвалюватиметься після додаткових перевірок.
Джерело: Господарський суд Дніпропетровської області
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
