У Львівській політехніці — нова проблема: відплив першокурсників, які вже вступили

У Львівській політехніці зафіксували випадки, коли абітурієнти, вже вступивши до університету, покидають Україну. Про це в інтерв’ю DOU.ua розповіла ректорка вишу Наталія Шаховська.

Що відбувається?

За словами ректорки, на відміну від попередніх років, коли масово виїжджали викладачі, зараз спостерігається нова тенденція — відплив студентів-першокурсників, які вже зараховані на навчання.

“Ми спостерігаємо відплив першокурсників, які вже вступили в університети. Наближаючись до віку, коли не можна буде перетинати кордон, вони виїжджають”, — зазначила Шаховська.

Чому університет повернув офлайн?

Однією з причин переходу на офлайн-навчання у Львівській політехніці стало бажання повернути викладачів із-за кордону. За словами Шаховської, ця мета досягнута — викладачі вже в Україні та проводять заняття на місцях.

Батьки заявляють: безпека не гарантована

Університет намагається вести комунікацію з батьками та вступниками, щоб переконати їх залишити дітей в Україні. Втім, питання безпеки залишається головною перешкодою, яку виш не в змозі повністю контролювати чи гарантувати.

Головна мета — повернути хоча б частину студентів

Ректорка вважає, що нинішня ситуація з відпливом студентів є найбільшою проблемою для вищої освіти в Україні. Водночас вона впевнена: університет має зробити все можливе, щоб зберегти інтерес до української освіти і повернути молодь, яка виїхала.

Джерело: Ректорка Львівської політехніки Наталія Шаховська

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *