У Львівській політехніці зафіксували випадки, коли абітурієнти, вже вступивши до університету, покидають Україну. Про це в інтерв’ю DOU.ua розповіла ректорка вишу Наталія Шаховська.

Що відбувається?
За словами ректорки, на відміну від попередніх років, коли масово виїжджали викладачі, зараз спостерігається нова тенденція — відплив студентів-першокурсників, які вже зараховані на навчання.
“Ми спостерігаємо відплив першокурсників, які вже вступили в університети. Наближаючись до віку, коли не можна буде перетинати кордон, вони виїжджають”, — зазначила Шаховська.
Чому університет повернув офлайн?
Однією з причин переходу на офлайн-навчання у Львівській політехніці стало бажання повернути викладачів із-за кордону. За словами Шаховської, ця мета досягнута — викладачі вже в Україні та проводять заняття на місцях.
Батьки заявляють: безпека не гарантована
Університет намагається вести комунікацію з батьками та вступниками, щоб переконати їх залишити дітей в Україні. Втім, питання безпеки залишається головною перешкодою, яку виш не в змозі повністю контролювати чи гарантувати.
Головна мета — повернути хоча б частину студентів
Ректорка вважає, що нинішня ситуація з відпливом студентів є найбільшою проблемою для вищої освіти в Україні. Водночас вона впевнена: університет має зробити все можливе, щоб зберегти інтерес до української освіти і повернути молодь, яка виїхала.
Джерело: Ректорка Львівської політехніки Наталія Шаховська
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
