У держслужбовців з’являться цифрові посвідчення: нова програма діяльності Кабміну

У 2025 році в Україні планують запустити цифрові посвідчення державних службовців у мобільному застосунку «Дія». Про це йдеться у програмі діяльності Кабміну, зареєстрованій у парламенті як проєкт постанови №14069.

Автоматизація перевірок та довідок

Мінцифри планує автоматизувати спеціальну перевірку для кандидатів на держслужбу. Завдяки цьому:

  • довідки формуватимуться автоматично;
  • час проведення перевірки скоротиться у 10 разів;
  • у 2026 році 90% перевірок будуть виконуватися в електронному форматі;
  • 80% довідок кадрових і фінансових підрозділів формуватимуться автоматично.

Цифрові посвідчення

До кінця 2026 року 100% держслужбовців матимуть можливість генерувати та використовувати цифрові посвідчення. Це, за задумом уряду, має спростити взаємодію з державними органами та підвищити ефективність кадрових процесів.

Євроінтеграційний вектор

Крім того, Мінцифри працює над впровадженням європейських стандартів е-ідентифікації. До 31 грудня 2025 року у «Дії» з’явиться можливість тестування EUDI Wallet — електронного гаманця атрибутів для громадян і бізнесу. Він дозволить використовувати е-ідентифікацію та довірчі послуги українського походження.

Ідея «Дія.Офіс» та KPI для чиновників

Ще у грудні 2023 року міністр цифрової трансформації Михайло Федоров анонсував запуск «Дія.Офіс» для посадовців та можливість оцінювати їхню роботу через додаток. За його словами, це дозволить суспільству не лише дати оцінку чиновникам, а й відслідковувати ефективність їхньої діяльності та відповідність поставленим цілям.

Тоді ж Кабмін ухвалив постанову №1317 «Деякі питання цифровізації діяльності державних органів», якою визначено механізм цифровізації службових процесів і порядок перевірки електронних посвідчень посадових осіб.

Джерело: Програма діяльності Кабміну

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *