2 жовтня 2025 року Вища рада правосуддя ухвалила рішення про звільнення вісьмох суддів з посад за власним бажанням у зв’язку з поданням заяв про відставку.

Про це повідомила пресслужба ВРП.
Хто саме звільнений
У відставку пішли:
- Антоніна Ільяшук — суддя Роздільнянського районного суду Одеської області;
- Василь Полосенко — суддя Київського апеляційного суду;
- Алла Руденко — суддя Черкаського окружного адміністративного суду;
- Вікторія Єрмоленко — суддя Новобаварського районного суду міста Харкова;
- Олександр Третяк — суддя Білокуракинського районного суду Луганської області (відряджений до Миргородського міськрайонного суду Полтавської області);
- Оксана Скрипник — суддя Амур-Нижньодніпровського районного суду міста Дніпро (відряджена до Києво-Святошинського районного суду Київської області);
- Ольга Жукова — суддя Олександрівського районного суду міста Запоріжжя;
- Тетяна Пінтеліна — суддя Господарського суду Херсонської області (відряджена до Господарського суду Одеської області).
Контекст
Рішення ухвалено в межах розгляду матеріалів щодо звільнення суддів за загальними обставинами. ВРП нагадує, що відставка судді є однією з форм припинення його повноважень і відбувається виключно за власним бажанням.
Джерело: Вища рада правосуддя
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
