НАБУ і САП направили до суду обвинувальний акт щодо злочинної організації, яка діяла на Чернівецькій митниці та завдала державі майже 290 млн грн збитків через схеми «сірого» імпорту.

Деталі справи
До складу угруповання входили:
- чинні та колишні службовці Чернівецької митниці, серед них ексначальник установи та колишній депутат облради;
- представники місцевого бізнесу.
За даними слідства, злочинці організували незаконне ввезення з Туреччини високоліквідних товарів (одяг, взуття, аксесуари). Вантажівки оформлювали як «порожні» або прикривали товарами зі значно нижчою митною вартістю — тканиною, ДСП чи цеглою.
Службовці митного поста «Вадул-Сірет» на підставі підроблених документів забезпечували безперешкодний пропуск транспорту без огляду. Далі вантажівки прямували на склади, де товари підміняли на «прикриття» та завершували оформлення вже на митному пості «Чернівці» із мінімальними платежами.
Викриття та результати
- 16 квітня 2024 року НАБУ і САП викрили схему та повідомили про підозру 11 особам.
- У вересні слідство завершили.
- Стосовно чотирьох учасників ВАКС уже затвердив угоди про визнання винуватості. Вони перерахували до бюджету та на потреби ЗСУ близько 180 млн грн.
Міжнародна співпраця
Отримати докази та підтвердити збитки вдалося завдяки взаємодії з компетентними органами Туреччини, Болгарії, Румунії, Чехії та Словаччини.
Джерело: Національне антикорупційне бюро
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
