Продаж місць в аспірантуру: посадовців трьох університетів підозрюють у корупційній схемі

Прокурори Чернівецької обласної прокуратури спільно з поліцією викрили масштабну корупційну схему у сфері післядипломної освіти. Про це повідомила пресслужба Офісу Генерального прокурора.

Підозри отримали проректор Державного університету інтелектуальних технологій і зв’язку, доцент Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича та керівник структурного підрозділу Інституту модернізації змісту освіти.

За даними слідства, посадовці організували продаж місць в аспірантурі за 4,5 тисячі доларів США з кожного охочого. Доцент і посадовець Інституту шукали кандидатів, а проректор оформлювала їх на навчання. Вона отримувала по 4 тисячі доларів із кожного вступника, спільники — по 250 доларів.

Відомо про п’ятьох чоловіків, які скористалися “послугою”. Після зарахування їм також нав’язували ще одну “умову” — передати доступ до банківських карток, на які надходила стипендія. У результаті понад 285 тисяч гривень із рахунків стипендіатів також опинилися в руках організаторів схеми.

Загальна сума неправомірної вигоди перевищує 1 мільйон гривень. Усі фігуранти підозрюються за ч.4 ст.368 та ч.5 ст.27 ч.4 ст.368 Кримінального кодексу України. Наразі вирішується питання про обрання їм запобіжного заходу.

Джерело: Пресслужба Офісу Генерального прокурора

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки