Україна та Австралія підписали Конвенцію про уникнення подвійного оподаткування

Під час щорічних зборів МВФ і Світового банку уряди України та Австралії підписали Конвенцію про усунення подвійного оподаткування щодо податків на доходи та запобігання податковим ухиленням і уникненню. Про це повідомила пресслужба Міністерства фінансів України.

Важливість угоди

У Мінфіні наголосили, що укладення Конвенції — це важливий крок у розвитку економічних відносин між двома країнами. Документ встановлює чіткі та справедливі правила, які унеможливлюють подвійне оподаткування доходів резидентів України та Австралії.

Міністр фінансів Сергій Марченко зазначив, що Конвенція створює зрозумілі податкові умови для бізнесу та інвесторів, зменшує фінансові бар’єри, сприяє залученню австралійських інвестицій і розвитку двосторонньої торгівлі.

Основні положення Конвенції

Документ визначає механізм розподілу прав оподаткування певних видів доходів між державами. Зокрема:

  • Дивіденди — ставка 5%, якщо компанія-власник володіє щонайменше 10% капіталу компанії, що їх виплачує.
  • Проценти — 5% для фінансових установ, 10% в інших випадках.
  • Роялті — ставка 10%.

Відповідність міжнародним стандартам

Конвенція включає положення, що відповідають сучасним стандартам ОЕСР, зокрема:

  • запобігання податковим зловживанням;
  • обмін податковою інформацією між країнами;
  • механізми врегулювання спірних питань між державами.

Після набрання чинності документ сприятиме створенню стабільного та передбачуваного податкового середовища, що підвищить довіру інвесторів і сприятиме економічному розвитку обох країн.

Джерело: Пресслужба Міністерства фінансів України

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *