Офіс Генпрокурора: шістьох працівників «Укрзалізниці» підозрюють у крадіжці дизельного пального

Правоохоронці на Закарпатті викрили схему систематичного викрадення дизпалива з локомотивів «Укрзалізниці». За даними слідства, шестеро працівників Львівської та Одеської філій зливали пальне на машинній станції, фасували у каністри та збували місцевим мешканцям за готівку.

Ключові факти справи

  • Задокументовано 6 епізодів (жовтень–листопад 2025 року).
  • Викрадено приблизно 5 000 літрів дизельного пального, з яких понад 3 800 літрів уже реалізовано.
  • Орієнтовна вартість викраденого — понад 300 тис. грн.
  • Під час 9 санкціонованих обшуків вилучено близько 1,4 тонни дизпалива, насоси, шланги, приблизно 200 каністр, готівку та автомобілі.

Схема викрадення

За версією слідства, локомотиви цілеспрямовано скеровували на визначену машинну станцію, де пальне зливали у тару. Надалі дизель реалізовували за готівку мешканцям регіону.

Процесуальний статус

Усім шістьом фігурантам повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 185 КК України (крадіжка, вчинена в умовах воєнного стану). Вирішується питання про обрання запобіжних заходів; прокуратура клопотатиме про тримання під вартою.

Санкція статті

За інкримінованою статтею передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 8 років.

Джерело: Офіс Генерального прокурора

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *