Вищий антикорупційний суд отримав застави за двох фігуранток кримінального провадження, відомого як «справа Міндіча». Йдеться про працівниць так званого «бек-офісу» фінансових операцій навколо ДП «НАЕК “Енергоатом”» — Лесю Устименко та Людмилу Зоріну.

Розмір застави та зобов’язання фігуранток
За даними суду:
за Людмилу Зоріну внесено 12 млн грн; за Лесю Устименко — 25 млн грн.
Відповідно до ухвал слідчих суддів, обидві підозрювані зобов’язані:
з’являтися до суду на кожну вимогу; не залишати межі міста Києва та Київської області без дозволу суду; повідомляти про зміну місця проживання чи роботи; утримуватися від будь-яких контактів зі свідками; передати на зберігання закордонний паспорт та інші документи, що дають право на виїзд за кордон.
Обставини внесення застави
Раніше представники Зоріної заявляли про відсутність у неї коштів для внесення визначеної застави. Водночас, як повідомляє Радіо Свобода, суму у 12 млн грн сплатила ТОВ «Вангар» — компанія зі статутним капіталом 1 000 грн, зареєстрована у травні 2025 року в Києві. Основний вид діяльності підприємства — виробництво меблів для офісів і підприємств торгівлі.
Довідково: “справа Міндіча”
У листопаді 2025 року НАБУ оприлюднило матеріали, які стосуються масштабної корупційної схеми із розкрадання коштів у сфері енергетики. На записах учасники обговорювали фінансові операції навколо «Енергоатому». Підозри отримали щонайменше сім осіб, серед яких бізнесмен Тимур Міндіч («Карлсон»), окремі посадовці енергетичного сектору та причетні до супроводу фінансових операцій особи.
П’ятьох підозрюваних було затримано, ще двоє — Міндіч і Цукерман — виїхали з України напередодні обшуків.
Джерело: Пресслужба ВАКС
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
