До суду передано справу про заволодіння понад 1,7 млн грн, виділених на реабілітацію військових

Директора санаторію в Харківській області обвинувачують у привласненні бюджетних коштів

До суду скеровано обвинувальний акт щодо директора санаторію в смт Пісочин Харківської області, якого обвинувачують у заволодінні понад 1,7 млн грн бюджетних коштів, виділених на реабілітацію військовослужбовців.

Як працювала схема, за версією слідства

За даними слідства, у лютому 2023 року санаторій уклав договір із Національною службою здоров’я України на надання стаціонарної реабілітаційної допомоги військовим. Умовами програм передбачено оплату послуг лише за фактичного перебування пацієнта у закладі не менше 14 днів.

Упродовж 2023 року та на початку 2024-го до електронної системи охорони здоров’я вносилися недостовірні дані: у звітності зазначалося, що понад 100 військовослужбовців нібито проходили двотижневу реабілітацію, хоча фактично вони перебували в санаторії близько семи днів.

Директор закладу підписував та подавав відповідні звіти до НСЗУ, на підставі яких були здійснені виплати за послуги, не надані у повному обсязі. Судово-економічна експертиза підтвердила незаконне отримання понад 1,7 млн грн бюджетних коштів.

Кваліфікація дій та подальший розгляд

Прокурори Харківської окружної прокуратури затвердили обвинувальний акт за ч. 5 ст. 191 КК України — заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем, вчинене в умовах воєнного стану та в особливо великих розмірах.

Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до 3 років та з конфіскацією майна.

Справу передано для розгляду до Харківського районного суду Харківської області. Досудове розслідування здійснювали слідчі СВ ВП № 2 ХРУП № 1 ГУНП в Харківській області.

Джерело: Офіс Генерального прокурора

Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки