У Дніпрі за підозрою в організації схеми привласнення бюджетних коштів, спрямованих на відновлення житла, пошкодженого ворожими обстрілами, повідомлено про підозру заступнику директора одного з департаментів міської ради, директору приватного підприємства та двом бухгалтерам так званого «конвертаційного центру». Сума збитків становить 3,3 млн грн.

За даними слідства, у 2023–2025 роках департамент Дніпровської міськради укладав договори з підконтрольним підприємством на постачання вікон і дверей для пошкоджених будинків за завищеними цінами. Фактично ж будматеріали купувалися безпосередньо у виробника значно дешевше, а різниця в ціні виводилася через «конвертаційний центр» та привласнювалась учасниками схеми.
Посадовцю мерії, підприємцю та бухгалтерам інкримінують заволодіння бюджетними коштами в особливо великих розмірах, вчинене у складі організованої групи, а також службове підроблення (ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України). Усім обрано запобіжні заходи. Санкції статей передбачають до 12 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади до трьох років та з конфіскацією майна.
Досудове розслідування проводить слідче управління ГУНП в Дніпропетровській області за оперативного супроводу Управління стратегічних розслідувань Нацполіції.
Джерело: Офіс Генерального прокурора
Дізнавайтесь новини юридичного світу першими у телеграм-каналі Окремої Думки
